środa, 10 lipca 2013

Z czego składa się instalacja gazowa:


Każda instalacja gazowa składa się z:

Zbiornika gazu - zbiornik może być toroidalny montowany w miejsce koła zapasowego. Taki sposób montażu pozwala zachować całe dostępne w bagażniku miejsce. Ich pojemności to od 28 do ok. 39 l  gazu.  Może też być to zwykła butla gazowa montowana w bagażniku. Takie butle osiągają pojemności nawet do 120l.

Wlewu gazu - służy do napełniania zbiornika paliwem.

Wielozaworu - zespól zaworów zapewniający prawidłowe i bezpieczne użytkowanie instalacji. Odpowiada za niedopuszczenie do przepełnienia zbiornika i umożliwienie przepływu paliwa w kierunku silnika.

Zestaw wielozaworu i wlewu gazu.


Reduktora - odpowiada za przejście gazu ze stanu ciekłego do stanu gazowego. W tym celu paliwo jest ogrzewane przez gorący płyn z układu chłodzenia silnika.



Sterownika elektronicznego - jego zadaniem jest sterowanie działaniem całej instalacji gazowej, korekcja składu mieszanki, odczyt danych z czujników, itp. Sterownikom zostanie poświęcony osobny artykuł.



Filtra gazu - usuwa zanieczyszczenia z paliwa. Najczęściej montowany w pobliżu reduktora.


Przełącznika rodzaju paliwa - jego położenie decyduje o sposobie zasilania silnika

Nowoczesny przełącznik elektroniczny. 

Tradycyjny przełącznik sterujący instalacją gazową. 
Układu doprowadzania gazu do silnika - może to być mieszalnik, kalibrowane dysze lub wtryskiwacze gazu.

Mieszalnik stosowany w instalacjach I i II generacji.


W te elementy wyposażona jest każda instalacja gazowa, natomiast poszczególne generacje posiadają jeszcze charakterystyczne dla siebie elementy, które zostaną omówione w artykułach poświęconych tym instalacjom.



6 komentarzy:

  1. W przypadku pojazdów mechanicznych sama instalacja gazowa to nie jest nic szczególnego. Natomiast gdy mamy w naszych mieszkaniach gaz i często z niego korzystamy to na pewno chcemy również mieć jak najniższe rachunki za niego. Ja właśnie dzięki współpracy z https://poprostuenergia.pl/ mam teraz już możliwość płacenia o wiele niższych rachunków.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo inspirujący artykuł. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja również bym dodał, że odkąd posiadam ofertę na tańszy gaz do domu https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/ to faktycznie jest to bardzo dobre rozwiązanie. W końcu myślę, że każdy z nas zapewne lubi płacić niższe rachunki za gaz.

    OdpowiedzUsuń
  4. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń